Podczas każdego remontu, niezależnie od tego, jak jest szeroko zakrojony, zdarza się moment kryzysu, zniechęcenia, niewiary w zakończenie lub też po prostu irytacji pod hasłem “tyle to już trwa, miliony kosztuje i nadal wygląda jak lej po bombie!”. Różne są sposoby rozładowania napięcia: wczasy pod gruszą, nowy motor albo tzw. zakup do domu, cóż z tego, że dom wciąż jeszcze przypomina rzeczony lej.

Odskocznia dla kaloryferów, zaworów V, worków gipsu i niedrożnych przewodów wentylacyjnych pojawiła się na horyzoncie jeszcze przed świętami. KSz zauważył i zapamiętał, że niebawem musi być przecena. Była, dzień po lanym poniedziałku. I tym sposobem została nabyta różowa głowa techno-królika. Dorodna, metaliczna i psychodeliczna. Poroże jak się patrzy, na razie przywieszone na próbę w kawalerce, ale już oczyma duszy mojej widzę, jak wita gości w mieszkaniu robotniczym, wzbudzając lekki popłoch i łypiąc okiem.

IMG_5369

IMG_5373

Różowy królik (tak, jest krzywy)

Króliki na ścianach pojawiają się trochę rzadziej niż jelenie, a przecież uszy mają równie dekoracyjne jak poroża. Królik może być wypchany, papierowy, porcelanowy lub złoty. Może też być podobny do zająca. Ale zawsze i niezmiennie jest lekko upiorny, z wyłupiastymi oczkami i dziwnie ruchliwym nosem.

rabbit_one

Króliko-jeleń

original_hare-rabbit-head-wall-trophy

Króliko-zając?

rabbit_head_1

Tekturowa para

p1270508

Króliko-zając porcelanowo-wiktoriański

oko

Królik Dänikena

PS Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zarówno zakup, jak i powyższa prezentacja, są poniżej krytyki i w ogóle, się nie nadają. Ale uważam, że WR jest dostatecznie dobrym usprawiedliwieniem dla zakupów różowych i świecących. A być może i złotych, czas pokaże.

IMG_5363

Królik wieczorową porą

/zdjęcia innych królików z: notonthehighstreet.com, etsy.com, estatestore.org, eureka-i-found-it.com/

Advertisements